KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13636231
nr 1363 6231
Sascha Bolin
(1889-1967), Sverige
Oljemålning, "Hässelby Slott". Signerad, daterad 1942. Olja på pannå, 51x71 cm
Kondition: slitage, skadad
Ernst, "Sascha", Bolin, född i Riga 1889, död 1967, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 30 november 2020
kl 20:31:01
24/11 20:33:16
100 kr
24/11 20:56:07
Sascha Bolin
Läs mer om Sascha Bolin